Portal

Yapı Kredi Taksitli / Taksitsiz Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Yapı Kredi Taksitli / Taksitsiz Nakit Avans Nasıl Çekilir?

World kart sahiplerinin acil ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağı, taksitli ve taksitsiz nakit avans çekme aşamaları, nakit avans faiz hesaplama yönteminin yer aldığı bu yazımızda World kart sahiplerinin ihtiyaç duyduklarında nakit avansı nasıl çekecekleri ile ilgili bilgilere adım adım yer verilmiştir.

 

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Acil ihtiyaçlarınızı karşılamak, para ihtiyacınız olduğunda kolayca çözebilmek için size sunulan bir hizmet olan kredi kartından nakit avans çekmek taksitli ve taksitsiz olarak iki yöntem ile sizlere sunulmuştur. Yapı Kredi bankası müşterilerine sunulan bir hizmet olan Yapı Kredi nakit avans çekme hizmetini kullanarak acil ihtiyaçlarını karşılayabilmek için öncelikle kredi kartınızda nakit kullanım limitinizin olması gereklidir. World kart nakit avans limitinizi doldurmamışsanız kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapıyor olmanız, banka kredi borçlarınızı aksatmamış olmanız gereklidir. Kredi kartı asgarisini yıl içinde en az üç defa ödememiş olan müşteriler nakit avans seçeneğinden yararlanamıyorlar.

Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

World kart sahipleri acil ihtiyaçları olduğunda taksitli nakit avans hizmetinden faydalanabiliyorlar. Taksitli nakit avans kullanmak isteyen ve yapı kredi taksitli nakit avans nasıl çekilir diye düşünenler şu aşamaları takip ederek taksitli nakit avans kullanabilirler. Yapı Kredi taksitli nakit avans hizmetinden faydalanmak için İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

1 ) Bu uygulamalardan internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarını kullanacaksanız yapmanız gereken hesap numarası, TC kimlik numarası ve şifre kullanarak sisteme giriş yapmaktır. Sisteme giriş yaptıktan sonra işlemler menüsünden Kredi Kartı seçeneğini seçmelisiniz. Kredi kartı sayfasında yer alan işlemler menüsünde yer alan nakit avans sekmesine tıkladığınızda karşınıza taksitli nakit avans ve taksitsiz nakit avans seçenekleri çıkacaktır. Yapmanız gereken taksitli nakit avans seçeneğini seçerek işleme devam etmek. Bu aşamadan sonra paranın yatırılacağı hesap satırı, çekmek istediğiniz nakit avans tutarı satırı ve vade sayısı ekranları gelecektir. Çekmek istediğiniz nakit avans tutarını, vade sayısını ve avansı yatırmak istediğiniz hesap numarasını seçerek ileri dediğinizde karşınıza ödeme planı ve geri ödeme şartlarının yer aldığı sayfa çıkacaktır. Bu sayfayı inceledikten sonra tamam dediğinizde kullanmak istediğiniz taksitli nakit avans hesabınıza aktarılacaktır.

2 ) Atm noktalarından taksitli nakit avans kullanacaksanız World kartınızı kullanmalısınız. World kart taksitli nakit avans kullanmak için atm kart yuvasına kredi kartınızı yerleştirip şifrenizi girip kişisel işlemler ekranına ulaşmalısınız. İşlemler menüsünden kredi kartı işlemleri seçeneğini seçmelisiniz. Kredi kartı işlemler menüsünden nakit avans seçeneğini seçip, karşınıza çıkan taksitli nakit avans – taksitsiz nakit avans seçeneklerinden taksitli nakit avans seçeneğini seçerek çekmek istediğiniz tutar, avansı yatırmak istediğiniz hesap numarası veya nakit seçeneklerinden birini seçip,  ödemek istediğiniz vade sayısını girip onayladığınızda taksitli nakit avans kullanmış olursunuz.

Taksitsiz Nakit Avans Nasıl Çekilir?

1 ) World kartınızda nakit avans limitinizi doldurmamışsanız taksitsiz nakit avans kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM’leri kullanarak taksitsiz nakit avans çekebilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık yöntemlerinden birini kullanarak taksitli nakit avans işleminde olduğu gibi kredi kartı menüsüne erişip nakit avans seçeneğine tıkladıktan sonra taksitsiz nakit avans seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu aşamadan sonra avansı yatıracağınız hesap numarasını, çekmek istediğiniz tutarı girerek onayladığınızda taksitsiz nakit avans kullanmış oluyorsunuz. Nakit avansı ister havale isterseniz EFT olarak farklı bir hesaba aktarabilirsiniz.

2 ) Aynı işlemi ATM kullanarak da yapabiliyorsunuz. Kredi kartınızı kullanıp şifrenizi girerek kredi kartı işlemler menüsüne ulaşıyorsunuz. Menüden nakit avans seçeneğine tıkladığınızda taksitli ve taksitsiz seçenekleri ekrana geliyor. Taksitsiz seçeneğine tıklayarak ileri dediğinizde nakit veya hesaba yatırma seçenekleri size sunuluyor. Bu seçeneklerden birini seçip ileri dediğinizde çekmek istediğiniz tutar satırı ekrana geliyor. Çekmek istediğiniz tutarı girerek onay verdiğinizde taksitsiz nakit avans kullanmış oluyorsunuz.

Nakit Avans Faizi Hesaplama

Yapı Kredi taksitli nakit avans hesaplama yapabilmek için nakit avans faizi hesaplama işlemini yapmalısınız. Bu işlemi Yapı Kredi sitesine giriş yaparak yapabilirsiniz. Site de yer alan faiz hesaplama araçlarını kullanarak faiz hesabı yapabilmek için hesaplama aracına çekmek istediğiniz tutarı, vade sayısını girmeniz yeterli oluyor. Faiz satırında bankanın size sunduğu nakit avans faiz oranı yer alıyor. Bu işlemlerden sonra hesapla sekmesine tıkladığınızda toplam geri ödeme ve faiz miktarını hesaplamış oluyorsunuz. World kart nakit avans faiz hesabı yaparken vade sayısına göre belirlenmiş olan tablodan yararlanabilirsiniz.

Vade Faiz Oranı Taksit Tutarı Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
6 ay 2,00% 180,24 TL 2,40% 28,80%
9 ay 2,00% 124,38 TL 2,40% 28,80%
12 ay 2,00% 96,52 TL 2,40% 28,80%
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ