Portal

Ticari Kredi Nedir?

Ticari Kredi Nedir?

Ticari Kredi Nedir?
Çevremizde karşılaşmış olduğumuz fabrika, kurum veya işyerlerinin büyümesi konusunda bankaların vermiş olduğu kredilerin payı oldukça büyüktür. Bankalar verdiği kredi hizmetlerini genel olarak ikiye ayırmışlardır. Bu ayrılan hizmetler ise bireysel ve ticari hizmetlerdir. Bireysel müşteriler ve ticari müşterilere verilen hizmet neredeyse aynı olsa da uygulanma bakımından ve alan olarak birbirinden ayrılır. Bu yüzden ticari alanın hizmet alanını ayrı biçimde incelemek her zaman önemlidir.
Günümüz zamanında ise bankalar, hem bireysel hem de ticari müşterilere kredi imkanı vermektedir. Örnek verecek olursak, ticari bankacılık, doğru bir şekilde bireysel müşterilere yönelerek kar amacıyla işlemlerini tamamlanmaktadır. Yatırım veya kalkınma gibi banka çeşidi ise şirketler için işlemler sunmaktadır ve onlara daha avantajlı fırsatlar sunarak bazı seçenekler sunmaktadır. Bu yüzden bankanızı seçerken çok daha iyi bir şekilde araştırıp sizin için en iyi olanı tercih edebilirsiniz.

Ticari Kredi Nedir?
Şirket veya işletmelerin kendilerini daha büyütüp geliştirme amaçlı olarak almış olduğu kredi türüne ticari kredi adı verilir. Ticarete atılacak olan ve ticaret belgesine sahip olan her vatandaş, ticari kredi alabilmektedir. Ancak bankalar için bu şirketlerin güven konusu da oldukça önemli bir etkendir. Bankalar ticari kredileri şirketlere vermeden önce dönemsel finansal raporlara da göz atarlar.

Ticari Kredi Nasıl Kullanılır?
Şirketler kredi almak istedikleri zaman tek bir bankaya bağlı kalmadan birçok bankaya başvuruda bulunurlar. Bu başvurular şubeye giderek değil de talimat verilerek, telefonla veya mail yoluyla yapılır. Her bankanın şubesine teker teker gidip başvuruda bulunmak ticari faaliyetlerinin hızlılığı ciddi miktarda azaltır. Çünkü şirketlerin ani kredi ihtiyaçları doğabilir ve bu krediler tek seferlik alınmayacaktır. Özellikle büyük şirketlerde bankanın şubesine git gel yapmak oldukça sıkıntılı olacaktır. Onun yerine internet bankacılığı yardımıyla kontroller yapılır. İşlemlerin gerçekleşmesi için bankalar daha önceden şirketler ile beraber imzalanmış olan sözleşmeler ile bankalara verilen bir talimat yeterli olacaktır. Bu talimatlarla ticari kredi alınabilir. Siz de ticari kredi almak istiyorsanız, en yakın banka ile iletişime geçebilir ve ticari kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ