Portal

QNB Finansbank Hesap Nasıl Kapatılır?

QNB Finansbank Hesap Nasıl Kapatılır?

QNB Finansbank müşterileri her ne kadar çok fazla da olsa, banka ile anlaşmanın bitmesinden kaynaklı ya da maaşlı müşteri olma durumunun kaybedilmesinden kaynaklı olarak birçok nedenden dolayı hesap kapatma ihtiyaçları da doğmaktadır.

Her ne kadar banka kullanıcıları hesap açabiliyorken aynı zamanda da hesap kapatma konusunda da desteğe ihtiyaç duyabilmektedir. QNB Finansbank müşterilerine özel bir şekilde hesap kapatma yöntemine yönelik birçok açıklamayı burada getirmiş bulunmaktayız. Bu nedenle her ne şekilde olursa olsun banka hesabını kapatmanın yöntemlerini en kolay ve etkili şekilde yazımızdan öğrenebilirsiniz. QNB Finansbank’ ın oldukça köklü ve özel geçmişi ile sonuçlanan hesap geçmişinizin de banka hesabınız ile kapanmasını istiyorsanız yapmanız gereken ve uygulamanız gereken bir takım adımlar bulunmaktadır. Bu adımları ve hesap kapama işlemlerine dair en ayrıntılı püf noktalarını sitemizden takip edebilirsiniz.

 1.Şube Aracılığı ile Hesap Kapatma

 QNB Finansbank ülkemizde 543 şubesi ile hizmet vermektedir. Eğer hesabınızı kapatmak veya silmek istiyorsanız size en yakın QNB Finansbank şubesine giderek hesabınızı kapatma başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunurken yanınızda QNB Finansbank kartınız ve kimliğiniz bulunması gerekmektedir. Hesap kapatma dilekçenizi yazarak QNB Finansbank hesabınızı kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Hesaplarınız kontrol edilir ve kapatılmamaya uygun bir gerekçe yoksa hesabınız kapatılır. Hesabınızı kapatmak için herhangi bir ücret talep edilmez. Banka hesabınıza dair önceki borçlar varsa bu esnada sizden borcunuz tahsis edilir. Borçlarınızı ödedikten sonra QNB Finansbank hesabınızı kapatabilirsiniz. Eğer önceden çağrı merkezlerine bağlanılarak hesap kapatma talebinde bulunduysanız burada banka hesaplarınız incelenmeye alınır. Kartınızda borç ve para bulunmaması takdirde hesap kapatma talebiniz tamamlanır. Hesabınızı kapatma talebinden sonra 90 gün içerisinde kartınızdan finansal giriş çıkış yapmamaya dikkat etmelisiniz. Herhangi bir finansal giriş çıkış işleminde kapatma talebiniz askıya alınır. Sonradan bu talebinizi yinelemeniz gerekmektedir.

 QNB Finansbank Hesabı Kapatma Dilekçe Örneği

 QNB FİNANSBANK …………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 QNB Finansbank …………..….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …./…./..

Ad – Soyad

İmza

 2.Telefon Bankacılığı ile Hesap Kapatma

 444 0 900 numaralı QNB Finansbank müşteri hesabına bağlanabilirsiniz. QNB Finanbank müşteri hizmetlerine bağlandığınızda hesap kapatma veya silme talebinde bulunabilirsiniz. Hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebilmeniz için hesabınızda 0 TL olması gerekmektedir.  Aynı zamanda hesap kapatma işleminizin başvurmadan önce borçlarınızı da kontrol etmeniz gerekmektedir. Hesaba dair borç görünüyorsa hesabınız kapatılamaz. Bu iki durum düzeltildiği takdirde sağlıklı bir şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz. 

 

 3. Mobil Bankacılık Yolu ile Hesap Kapatma

 Öncelikle QNB Finansbank hesabını ücretsiz olarak telefon, tablet veya laptoplarınıza indirebilirsiniz. QNB Finanbank uygulamasına TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.  Uygulamanın sol menüsünden hesap işlemlerine gelerek hesap kapatma talebinizi oluşturabilirsiniz. Hesap kapatma talebinizi oluşturduktan sonra en yakın QNB Finansbank şubesine giderek işleminizi tamamlayınız. Eğer QNB Finansbank yan hesaplarınız varsa şubelere gitmeden kapatabilirsiniz. Her bankada olduğu gibi hesap kapatma işleminden önce kartta borç ve paranızın bulunmamasına dikkat etmelisiniz.

 4.İnternet Bankacılığı ile Hesap Kapatma

 QNB Finasbank internet adresine girerek hesap kapatma talebini oluşturabilirsiniz. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra talebiniz gerçekleştirilecektir. Banka ile ilgili her türlü isteklerinizi veya şikâyetlerinizi QNB Finansbank sitesinden ‘’Sizi Dinliyoruz ‘’ linki ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Hesabınızda paranız bulunuyorsa paranızı çekmeniz gerekmektedir. Eğer borcunuz bulunuyorsa şubelerden kapatmanız gerekmektedir.

 QNB Finansbank ‘ın ATM ile hesap kapatma özelliği şimdiden bulunmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ