Portal

Kuveyt Türk’ten Çocuklara Özel Kart: Kaşif Kart

Kuveyt Türk’ten Çocuklara Özel Kart: Kaşif Kart

Dijital Kaşif Nedir?

Kuveyt Türk’ün çocuklara yönelik bankacılık uygulamasının adıdır. Çocukların finansal konulara yönelik beceri kazanabilmesi adına ortaya çıkarılan bu uygulama ayrı bir hesap ve kart ile ebeveynlerin kontrolü altına işleyen bir sistem bütünüdür.

 

dijital kasif kart

Dijital Kâşif Hesapları

Dijital kaşif hesapları cari ve katılma olarak açılabilmektedir. Çocukların harçlıklarının birikime dönüşmesi ve finansal yapının içerisinde kendilerine yer edinebilecekleri düşüncesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın kendilerine olan güveni açısından da oldukça önemlidir.

  • 15 yaşına kadar olan çocuklarda Dijital Kaşif Cari Hesabı otomatik olarak açılmaktadır. 15-18yaş aralığında ise isteğe bağlıdır.
  • Dijital Kaşif Katılma Hesabı; TL-Euro-Usd ve Altın olarak açılabilmektedir.
  • Dijital Kâşif cari ve katılma hesaplarına, hesap açılış esnasında çocuğun veli/vasisinin hesabından veya kredi kartından düzenli talimatlar verilebilir.
  • Talimat limitlerinin asgari tutarı TL hesaplarda 50 TL, USD ve Euro hesaplarda 50 USD/Euro, altın hesaplarda ise 1 gr altındır.
  • Dijital Kâşif katılma hesapları aylık vadeli olarak açılabilmekte olup, açılış limiti ve paylaşım oranı bilgileri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.
Döviz Cinsi Açılış Limiti Paylaşım Oranı Stopaj
TL 50 87-13 5%
USD 50 50-50 20%
Euro 50 50-50 20%
Altın 50 30-70 15%

Dijital Kâşif Kart

  • Dijital Kâşif Kartın harcama ve para çekme limitleri 100 TL’dir.
  • Alışveriş ve para çekme limitleri veli/vasinin talebine göre Kuveyt Türk şubelerinden ve Çağrı Merkezi’nden aşağıdaki tutarlarda güncellenebilir.
Harcama Limitleri Para Çekme Limitleri
20 TL 20 TL
60 TL 60 TL
100 TL 100 TL
300 TL 300 TL
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ