Portal

Kuveyt Türk Hesap Kapatma

Kuveyt Türk Hesap Kapatma

Hesap açma işlemlerini anında halledebildiğimiz gibi ne yazık ki bir banka ile işimiz bittiğinde de hesap kapatma işlemini yapamamaktayız. Açılmış hesap bir köşede durmakta ve bizler de başka bir banka ile çalışmaya başladığımız zaman yeni hesap açma işlemini gerçekleştirmekteyiz. Açmış olduğumuz hesaplara ait eksi hesaplar, nakit avans hesapları, kredi kartları ve buna alternatif olarak aynı bankaya ait ikişer üçer hesap bulundurma gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.  Bu durum müşterilerin kredi notunu düşürmekte ve yeni kredi çekim taleplerinde kullanılmayan boş hesaplar da notun olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır. Bu nedenle Kuveyt Türk bankasına ait hesap ya da hesaplarınız bulunuyorsa ve siz bu hesapları kullanmıyorsanız kapatmanızı tavsiye ederiz. Kuveyt Türk hesap kapatma işlemine yönelik yazımızdan faydalanarak hesap kapatmaya ilişkin ipuçlarını öğrenebilir ve bununla ilgili olarak ne yapılması gerektiğini görebilirsiniz.

 

Kuveyt Türk Şube Yolu İle Hesap Kapatma

Kuveyt Türk Şube Yolu İle Hesap Kapatma işlemleri için yapmanız gereken adım Kuveyt Türk bankasının herhangi bir şubesine gitmek ve burada hesabınızı kapatmak istediğinizi beyan ederek gişe işlemlerinden size verilecek olan formu doldurmaktır. Gişe işlemlerinde hesap kapatma form dilekçesini doldurarak anında hesap kapatma işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Kuveyt Türk şubeleri oldukça trafiği bulunan bankalardır. Bu bankalarda hesap açma ve hesap kapatma işlemleri konusunda ya da finansal işlemleri çözümlemek amacı ile şube yoğunluğu oluşturulabilmektedir. Eğer Kuveyt Türk hesabınızda borç bulunmuyorsa ve taksitli nakit avans, kredi taksiti gibi ödemeleriniz bulunmuyorsa şubede beklemek yerine sizler de alternatif seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Hesap kapatma konusunda internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı gibi alanlara da yönelebilirsiniz. Her şey finansal kolaylığınızı sağlamak için tasarlanmış olup, internet ve telefon hizmetleri ile dijital dünyadan bağınızı koparmadan hızlı işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yolu ile Hesap Kapatma

444 0 123 nolu çağrı merkezi telefon numarasını aramanız halinde direkt olarak Kuveyt Türk müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Burada hesap kapatma işlemine ilişkin bankacılık adımlarını telefon tuşları ile yöneterek anında hesabınızı kapatabilmeniz mümkündür.

Kuveyt Türk İnternet Şubesi Yolu ile Hesap Kapatma

Kuveyt Türk İnternet şubesini kullanmak için öncelikli olarak internet şubesi şifresi almanızı gerekmektedir. Bunu Kuveyt Türk internet sitesinin sağ üst köşesinden alabilirsiniz. Bu sayede yeni şifre ile hem internet bankacılığını hem de mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. İki farklı kanalı tek bir şifre ile kullanmanız durumunda şubeden yapmadığınız finansal işlemlerinizi internet şubesi ve mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu finansal işlemlerin içerisinde yeni hesap açma, nakit avans hesabı başvurusunda bulunma, kredi ve kredi kartı başvurusunda bulunma işlemleri gibi aynı şekilde hesap kapatma işlemleri de yer almaktadır. Birden fazla Kuveyt Türk hesabınız bulunuyorsa ya da tek bir Kuveyt Türk hesabınız var ise, hesapta para bulunmayacak ve borç bulunmayacak şekilde nötrlenmiş olarak hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesap ayarları ve hesap kapatma bölüleri üzerinden bu işlemi bir dakika içinde kendiniz yapabilirsiniz. Şubeye gitmeden ve emek harcamaya gerek kalmadan anında hesap kapama işlemi internet bankacılığı kullanarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Kuveyt Türk Mobil Bankacılık Yolu ile Hesap Kapatma

Mobil bankacılık da tıpkı internet bankacılığı gibi bir sistemdir. Aynı şifre ile sadece dijital ortam kanalı aracılığı ile telefon veya tablet üzerinden giriş yapılabilir. Hesap kapatma işlemi için, hesapta bulunan parayı havale ya da eft işlemi yapmak gerekmektedir. Ek olarak ilgili hesaba dair borçlar var ise, bunlar da başka bankaların eft işlemleri ile toplu ödeme yapılarak şubeye gitmeden işlemlerini kendiniz de halledebilirsiniz. Ayarlar ve hesap kapatma bölümü takip ettiğiniz zaman Kuveyt Türk hesabını anında kapatabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ