Portal

ING Bank Hesap Kapatma

ING Bank Hesap Kapatma

Günümüzde oldukça fazla bankadan hesap açılması insanları birden çok banka ile iş yapmaya itmiş bir durumdur. Bunun sonucunda da birçok bankadan kredi çekme nakit avans hesabı oluşturma, ek hesap açma ve kredi kartı alma gibi durumlar oluşmuştur. Bu aşamalar insanları bankalara bağımlı hale getirmektedir. Bankaların aşırı şekillerde hesap açılması durumu ile kredi notunda da düşme meydana gelmektedir. Kredi notunu düzeltmek için ilk aşama öncelikli olarak kullanılmayan hesapların kapatılması işlemidir. Eğer sizin kullanmadığınız hesaplarınız da İNG Bank’ ta bulunuyor ise, kredi notunuzu yükseltmek amacı ile İNG Bank hesap kapatma işlemi yapabilirsiniz. İlgili konu ile ilgili yazılmış bu makalemizden yararlanabilir ve İNG Bank hesaplarınızı nasıl kapatmanız gerektiği hakkında kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

İNG Bankası Şube Yolu İle Hesap Kapatma

İNG Bankası Şube Yolu İle Hesap Kapatma işleminiz için herhangi bir İNG Bankasına gidebilirsiniz. Vadeli hesaplarda ve vadesiz hesaplarda fark etmeksizin dilediğiniz hesabı kapatabilirsiniz. Vadesiz hesap kapatma işlemi için yapılması gereken bu hesaba dair herhangi borç durumu olmaması gerektiğidir. Hesap üzerinden çekilmiş bir kredi var ise bu kredinin tamamının ödenmesi istenir. Ayrıca bu hesaba bağlı kredi kartı ya da eksi hesap borçları bulunuyorsa bunların da tamamının ödenmesi istenmektedir. Vadesiz hesabınızda para bulunuyorsa hesaptaki paranın iadesi yapılır. Vadeli hesap kapatma işlemlerinde hesabın kapatıldığı güne kadar hesaplama yapılarak paranızın vadesinde bozulma olmaksızın paranız size iade edildikten sonra hesap kapama işlemi gerçekleşmektedir. Şube yolu ile hesap kapatma işlemi oldukça kolaydır. Bunun için herhangi bir İNG bankasına giderek size verilen dilekçe formunu doldurmanız sonrasında anında hesap kapama işlemi gerçekleştirilecektir.

İNG Bankası Çağrı Merkezi Yolu ile Hesap Kapatma

0850 222 0 600 nolu iletişim numarasından İNG Bank çağrı merkezine bağlanabilirsiniz. İNG Bank sesli yanıt sistemini kullanan bir bankadır. Bu sayede bekleme yapmadan müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Bunun için sesli yanıt sistemine hesap kapatma işlemleri ya da müşteri hizmetleri hesap kapatma olarak komut verebilirsiniz. Bu talebiniz doğrultusunda anında müşteri hizmetlerine aktarım gerçekleştirirsiniz. Müşteri hizmetleri ne yapmak istediğiniz hesap kapatma işlemine ilişkin işlemlerinizi iletebilir ve hesabınızı telefon bankacılığı yolu ile de kapatabilirsiniz.

İNG Bankası İnternet Şubesi Yolu ile Hesap Kapatma

İNG Bankası İnternet şubesi yolu ile hesap kapatmak için internet bankacılığını ziyaret etmelisiniz. İnternet şubesi şifresi ve müşteri numaranız ile giriş yaparak sistem üzerinden ayarlar bölümüne girebilirsiniz. Burada hesap ayarları ve hesap kapatma bölümlerini bularak ilgili adımları takip etmeniz gerekmektedir. Banka hesabınızda para bulunuyor ise bu miktarı EFT ya da havale yaparak sıfırlayabilirsiniz. Borcunuz bulunuyorsa bu işlemlerin de ödenmesi beklenmektedir. İNG Bankası kapatmak istediğiniz hesap numarasına bağlı bir kredi kartınız bulunuyor ise gene de hesabınız kapatılır. Kredi kartı ödemelerinizi başka bir bankadan da gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca İNG Bank ATM lerini kredi kartınız ile kullanarak direkt ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kullanmadığınız bir hesap bekletmenize gerek yoktur.

İNG Bankası Mobil Bankacılık Yolu ile Hesap Kapatma

İNG Bankası Mobil Bankacılık Yolu ile Hesap Kapatma işlemleri de tıpkı internet bankacılığı gibi bir yaklaşım ile çalışmaktadır. Aynı müşteri numarası ve şifreyi kullanarak hem internet bankacılığını hem de mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. Mobil bankacılık dijital kanallar yolu ile telefon veya tablet ile İNG Bank uygulamasına girmeyi amaçlar. Bu sayede de daha sadece ve yalın bir ara yüzü bulunur. Hesaplar hesap işlemleri hesap kapatma adımlarını takip ederek hesabınızda borç veya alacak olmaması durumunda mobil bankacılık yolu ile de hesap kapama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ