Portal

Huawei’nin Uygun Fiyatlı Modeli Enjoy 10 Geliyor

Huawei’nin Uygun Fiyatlı Modeli Enjoy 10 Geliyor

Akıllı telefon piyasasında kıyasıya bir rekabet var. Bu rekabetin Çin ayağında bulunan ve sık sık Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan ekonomik savaş ile gündeme gelen teknoloji devi firma HuaweiEnjoy 10 modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere firma geçtiğimiz ay Enjoy 10 Plus adlı akıllı telefon modelinin tanıtımını gerçekleştirmiş ve yine kullanıcılarından beğeni toplamıştı. Teknoloji devi Huawei bu kez ise Enjoy 10 adlı akıllı telefon modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Son dönemlerde akıllı telefonların tasarımları ve donanımları ile bilgileri resmi tanıtımlarından önce sızan bilgiler ışığında değerlendirme imkanı buluyoruz. Bu modelde de benzer bir süreç işledi denebilir. Huawei’nin tanıtmaya hazırlandığı Enjoy 10 akıllı telefon modelinin Çinli sertifikasyon kurumu TENAA‘nın kayıtlarına ART-TL00x ürün numarası ile dahil olduğu ortaya çıktı. İşte bu ürün numarası ve Evan Blass’ın sızdırdığı bilgiler ile akıllı telefon modeli Huawei Enjoy 10’un tasarımı ortaya çıktı.

Bu konudaki tasarım bilgilerini akıllı telefonlar konusundaki sızıntıları ile yakından tanınan ve sızdırdığı bilgilerin doğru çıktığı isimlerden Evan Blass’ın Twitter hesabı üzerinden yaptığı bilgilendirmelerden alıyoruz. Evan Blass, Huawei Enjoy 10 modelinin basın görselini kişisel hesabı üzerinden paylaştı. Sızdırılan basın görseli dikkatle incelendiğinde Çinli sertifikasyon kurumu TENAA’nın kayıtlarındaki tasarım doğrulanmış gibi gözüküyor.

Huawei Enjoy 10’un Tasarımı Ortaya Çıktı

Sızdırılan bilgilere göre Huawei Enjoy 10’un ekran boyutu 6.39 inç büyüklüğünde ve ekranı HD çözünürlük sunuyor.  Şarj konusunda son telefonlarında bir hayli beğeni toplayan Huawei bu modelinde 3900 mAh kapasiteli bir bataryayı tercih etmiş durumda. Enjoy 10 akıllı telefonunun gücünü Kirin 710F işlemci sağlıyor. Enjoy 10 modeli 12 nm fabrikasyon süreci ile üretildi. Kirin 710F işlemcisi 2.2 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci ve ARM Mali-G51 MP4 GPU’ya da ev sahipliği yapıyor.

Huawei bu telefonunda delikli ekran tasarımına yer veriyor. Enjoy 10 8 Megapiksel çözünürlüğünde bir ön kameraya sahip durumda. Telefonun arka kısmında ise 48 Megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamera yer alıyor. Ancak hepsi bu değil. Bu ana kameraya ek olarak 8 Megapiksel çözünürlüğünde ikinci bir kamera yer alıyor.

Huawei bu modelinde bir değişikliğe gitmiş durumda. Akıllı telefon modelinin arka kısmında parmak izi okuyucu yer almıyor. Enjoy 10’un uygun fiyatlı bir telefon modeli olduğunu göz önünde bulundurursak telefonun ön kısmında, ekranında da parmak izi okuyucunun yer almayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ