Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Her kadın güzel göğüsleri hak eder

05.04.2021
10
A+
A-

Bayanlar için göğüsleri, genel kişiliklerinde kıymetli bir rol oynar ve birebir vakitte özgüven ile bağlantılıdır. Pek çok bayan, kimileri …

Her kadın güzel göğüsleri hak eder

Bayanlar için göğüsleri, genel kişiliklerinde kıymetli bir rol oynar ve birebir vakitte özgüven ile bağlantılıdır. Pek çok bayan, kimileri kozmetik nedenlerden, kimileri deformitelerden ötürü göğüs ameliyatı olma gereksinimi hisseder. Nedeni ne olursa olsun, göğüs estetiği sıkıntısının takviyeye gereksinim duyan bir ameliyat olduğunu bilmek kıymetlidir. Bu nedenle, bu ameliyatı geçirmeye karar vermeden evvel, süreci ve bununla ilgili yapılması ve yapılmaması gerekenleri net bir biçimde anlamak karar verme evresinde kıymetlidir.

Dr.Leyla Arvas Göğüs estetiği ve Göğüs büyütme ile ilgili tüm gerekenleri sizler için açıkladı!

Göğüs estetiği ve göğüs büyütme, uygulanan en yaygın kozmetik prosedürlerinden bazılarıdır. Göğüs estetiği skalası kolay protez ile göğüs büyütme ameliyatını, daha kapsamlı bir göğüs küçültme ameliyatını ve karmaşık bir göğüs dikleştirmeye kadar çeşitlilik göstererir. Bir göğüs estetiği için, istenen sonucu vermek, hangi seçeneğin en uygun olduğunu, görünüşü ve şahsî rahatlığı nasıl optimize edeceğimizi ve memeyi bedenin geri kalan kısmıyla nasıl dengeleyeceğimizi anlamak açısından epeyce önemli!

Göğüs Büyütme Nedir?

Göğüs Büyütme, göğüslerinizin görünümünü düzgünleştirmeye yardımcı olan, onları daha büyük ve gerekirse daha dolgun hale getiren cerrahi bir süreçtir. Göğüs büyütme süreci, genel anestezisi ile tedavi prosedürü olarak yapılabilir.

Bu prosedürde, göğüslerinize ya bir ‘implant’ ya da bedeninizin öteki kısımlarından alınmış ‘yağ’ yerleştirerek daha büyük ve daha dolgun hale gelmelerine yardımcı oluruz. Göğüs protezlerinin kaliteleri yıllar içinde değerli ölçüde artmıştır. İmplantların yerleştirilme tekniği, hastanın gereksinimlerine ve beden yapısına nazaran farklılık gösterir. Yağ grefti ile göğüs büyütme ise, bedenin öbür bölgelerinden kendi beden yağlarınızın alınıp göğüslerinize enjekte edildiği bir tekniktir. Bu daha çok büyütme gereksinimi az olduğunda ve daha doğal bir sonuç tercih edildiğinde kullandığımız bir prosedürdür.

Neden Göğüs Büyütme? Dr.Leyla Arvas’a sorduk!

İlginizi Çekebilir:  İran 2010'dan sonra siber saldırı kapasitesini arttırdı

Göğüs büyütme süreci çoklukla göğüslerin halini, boyutunu ve dokusunu düzgünleştirmek, daha büyük ve dolgun görünmesini sağlamak için yapılır. Bu, kozmetik nedenlerle yahut ruhsal açıdan hasta için epey gerekli olabilir. Sebepler çok ferdî olabilir ve gereksinimlerinizi ve daha da değerlisi beklentilerinizi anladıktan sonra karar sizindir!

Göğüs büyütme ameliyatının göğüslerin sarkıklığını birtakım durumlarda otomatik olarak toparladığını da bilmelisiniz. Daha sonraki bir tarihte göğüs implantı ameliyatınızla birlikte yahut bağımsız olarak yapılabilen sarkık göğüsleri düzeltmek için bir göğüs dikleştirme prosedürü gerekebilir.

Yeterli planlanmış ve uygulanmış bir prosedür, göğüs hacmini yine kazanmaya, daha güzel bir hale sahip olmaya, asimetriyi azaltmaya, göğüs ve kalça konturlarının istikrarını güzelleştirmeye, göğüslerin dolgunluğunu ve boyutunu artırmaya ve ayrıyeten öz imajı ve özgüveni geliştirmeye yardımcı olabilir.

Hamileliğin Göğüs İmplantları Üzerindeki Tesiri Nedir?

Genel olarak gebelik göğüs implantlarını etkilemez. İmplantların boyutuna ve yerleştirilmesine karar verirken gelecekteki gebelikleri göz önünde bulundurmamız gereken bir bahis olsa da, implantlar tek başına gebeliği engellemez. Lakin hamilelik nedeniyle birtakım estetik tesirler görülebilir, görünüm ve form olarak bozulma yaşanması mümkündür. Hamilelik sırasında, göğüsler doğal olarak büyür yahut dolar, bu da bebeğinizi emzirmeyi bıraktıktan sonra küçülür ve bir ölçü sarkmaya neden olabilir. Deride çukurlaşma da birtakım implant cinslerinde bir olasılıktır. Aslında, birçok bayan bu cins tesirleri görmez yahut çok azını tecrübeler.

İlginizi Çekebilir:  Klamidya nedir, belirtileri nelerdir? Klamidya nedenleri ve tedavisi..

Göğüs Büyütme kalıcı mıdır?

Günümüzde göğüs implantları geçmişe nazaran katiyetle daha inançlı ve daha sağlamdır. Günümüzde en yeterli göğüs implantı cinsleri 15 -25 yıllık bir ömre sahiptir.

Göğüs Estetiğinde Göğüs Büyütmenin Düzgünleşme süreci ve Takibi!

Göğüs büyütme ameliyatında ekseriyetle bir gece hastane yatışı kafidir. Popülaritesi, güzelleşme müddetinin kısa olmasından da kaynaklanmaktadır.

Ameliyatın çabucak akabinde göğüsleriniz bandajlanacak, ayrıyeten size şişliği azaltmaya yardımcı olacak özel bir sütyen giydirilecektir.

Reçeteli ilaçlarınız, cerrahi bölge için ağrı kesiciler, antibiyotikler ve merhem içerecektir. Tam bir takip randevuları programı sizin için hazırlanacak ve yapabileceğiniz yahut yapamayacağınız fizikî aktiviteler konusunda size tavsiyelerde bulunulacaktır.

Ekseriyetle bayanların olağan işlerine dönmesi için bir hafta kadar gerekir. Antrenman olarak yürümek tavsiye edilir, pilates-yoga üzere daha sıkıntı idman programları için birkaç haftaya daha gereksinim vardır. Birinci 7-10 gün ağır yüklerin taşınması tavsiye edilmez. İşten iki gün müsaade almanız önerilir – bu ekseriyetle birden fazla bayan için kafidir.

Göğüs estetiği ve göğüs büyütme ile ilgili ayrıntılar ve fiyat bilgisi için çabucak konsültasyonunuzu +90 542 464 74 33’e ulaşarak planlayın…

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

 

 

 

 

Kaynak: ensonhaber.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.