Portal

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Yöntemi

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Yöntemi

Garanti bankası, Türkiye’de yıllardır hizmet veren, özellikle eğlenceli reklamları ile dikkat çeken bir banka. Tüm bunların yanı sıra kredi verme konusunda müşterilere en fazla kolaylık sağlayan bankalardan biri olarak biliniyor. Özellikle kredi çekmek için Garanti bankası müşterisi olan insan sayısı bir hayli fazla.

Müşterisinin fazla olmasının, marka işbirlikleri gibi konularda yarar sağladığını söylemek mümkün olsa da iletişim konusunda yoğunluk yaşanmasına da neden olabiliyor. Bunların başında da Garanti bankası çağrı merkezi geliyor. Müşteri sayısı fazlalaştıkça müşteri hizmetlerine bağlanmak isteyen müşteri sayısı da o kadar artıyor. Zamanla binlerce Garanti bankası çağrı merkezi çalışanına rağmen artık yoğunluk konusunda zorluklar yaşanmaya başlandı.

Her bankanın yaptığı gibi Garanti bankası da bu yoğunluğun üstesinden gelebilmek için güçlü bir bant sistemi geliştirdi. Bu bant sistemi sayesinde insanlar müşteri hizmetlerine bağlanmadan, telesekreter aracılığı ile işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor. Bu da hem Garanti bankası için sunucu hafifliği, daha az çağrı merkez çalışanı çalıştırarak daha az maliyet gibi konularda katkı sağlarken Garanti bankası müşterileri için ise gerektiğinde müşteri hizmetlerine daha hızlı bağlanmak gibi konularda avantajlı oluyor.

 

Garanti bankası çağrı merkezi

Garanti bankası müşterisiyseniz, bankacılık işlemlerini telefon ile arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye ya da ATM’ye gitmeden, sadece telefon ile arayarak işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bu platforma Garanti bankası çağrı merkezi adı verilir.

Garanti bankası çağrı merkezine 7 gün 24 saat “0850 222 0 333” numaralı hattan ve ya “444 0 333” numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Bu numarayı aradığınızda sizi kaliteli bir bant sistemi ve son teknolojinin güzel bir getirisi olan sesli komut sistemi karşılayacaktır.

Garanti bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için bilmeniz gereken basit birkaç adım var. Bu yöntemler sayesinde menüler arasında dolaşmadan, telesekreteri tek tek dinlemeden, kolay ve hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerine bağlanabileceksiniz.

 

Garanti bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Yöntemleri

Garanti bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için uygulayabileceğiniz, aktif olarak çalışan 2 farklı yöntem var. Bu yöntemlerden bir tanesi sayısal menü sistemini kullanarak, rakamları tuşlayarak geçiş yapabileceğiniz yöntemken, diğer yöntem sesli komut sistemini kullanarak geçiş yapmanızı sağlıyor. Böylece her 2 senaryoda da kolayca müşteri hizmetlerine bağlanabiliyorsunuz.

 

Sesli Komut Sistemini Kullanarak Garanti bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak

Sesli komut sistemini kullanarak, müşteri hizmetlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Garanti bankası çağrı merkezi hattını aradığınızda sizi ilk olarak sesli komut sistemi karşılar. Eğer sesli komut sistemi sizi anlayamazsa, sayısal menü sistemine aktarır. Sesli komut sistemini kullanarak müşteri hizmetlerine bağlanmak için şunları yapmalısınız;

 

  1. Öncelikle “444 0 333” ya da “0850 222 0 333” numaralı hatlardan Garanti bankası çağrı merkezi hattını arayın.
  2. Eğer telefon numaranız sisteme kayıtlı değilse ilk olarak sizden kimlik doğrulama için TC kimlik numara ve kart numarası gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgileri girin.
  3. Sesli komut sistemi sizi karşılayıp ne yapmak istediğinizi sorduğunda yalnızca “Müşteri Hizmetleri” deyin.
  4. Bant sistemi size bir menü daha sıralamaya başlayacak. Burada “Bunların dışında” deyin. Bant sistemi sizi anında müşteri hizmetleri sırasına alacaktır. Garanti bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak yöntemi ile buraya geldikten sonra tek yapmanız gereken beklemektir. Genellikle 5 dakika içinde müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Bu süre, yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilir.

 

Sayısal Menü Sistemini Kullanarak Garanti bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak

Sayısal menü sistemini kullanarak Garanti bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak isterseniz, şu adımları gerçekleştirmeniz gereklidir;

 

  1. İlk olarak “444 0 333” ve ya “0850 222 0 333” numaralı hatlardan Garanti bankası çağrı merkezi hattına ulaşın.
  2. Kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştirdikten sonra bant sistemine bağlanacaksınız.
  3. Telesekreterin sayacağı ilk menüde “1”i tuşlayın.
  4. Bir sonraki menüde önce “3”ü sonrasında yeni gelecek menüde “5”i tuşlayın.
  5. Kısa süre içinde müşteri hizmetlerine bağlanacaksınız. Müşteri hizmetlerini bekleme süresi ortalama 5 dakika olarak belirlenmiştir. Yoğun saatlerin dışında arayarak bekleme süresini kısaltabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ