Portal

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube

Garanti bankası internet bankacılığı nedir?

Garanti bankası müşterilerinin, ihtiyaç duydukları bankacılık işlemlerini 7 gün 24 saat boyunca yapabilmelerini sağlayan teknolojik bankacılık sisteminin adıdır. Her ne kadar 7 gün 24 saat bankacılık işlemlerine açık olsa da EFT gibi bazı işlemler mesai saatleri dışında bankacılık sisteminin genel yapısına aykırı olduğundan yapılamamaktadır. Garanti bankasının müşterilerine sunduğu internet şube hizmeti birçok bankacılık işlemini kapsamaktadır. Bu işlemlere geçmeden önce, “garanti bankası internet şubesine nasıl giriş yapılır?” sorusuna cevap verelim.

Garanti bankası internet bankacılığına nasıl giriş yapılır?

 • Garanti bankası internet bankacılığı hizmetinden faydalanmak için tabiki de öncelikle Garanti Bankasından hesap açtırmalısınız. 
 • Hesap açtırdıktan sonra Garanti bankası internet şubesine giriş yapabileceğiniz geçici şifrenizi yetkiliden talep edin.
 • Açtırmış olduğunuz Garanti Bankası hesabınızla işlem yapabileceğiniz internet bankacılığına giriş yapabilmek için https://sube.garantibbva.com.tr/isube/login/login/passwordentrypersonal-tr adresine gidin.
 • Geçici şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra kendi şifrenizi oluşturabilir ve bankacılık işlemlerinden güvenle yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • Müşteri numaranız veya T.C. kimlik numaranız ile beraber şifrenizi ilgili alanlara girin.
 • Müşteri numaranız veya şifrenizi hatırlayamıyorsanız, yine aynı ekranın altın da şifremi unuttum ve müşteri numaramı hatırlamıyorum bölümünden destek alabilirsiniz.

Garanti Bankası internet şubesinden yapabileceğiniz işlemler nelerdir?

 1. Parola İşlemleri

Garanti BBVA interne/mobil ve bonus flash uygulamalarına kolay ve rahat ulaşabilmek için sadece rakamlardan oluşan 6 haneli parola kullanılmaktadır. Bu parola aşağıdaki şartları karşılamak durumundadır:

 • Sadece rakamlardan oluşmalı
 • 6 haneli olmalı
 • C. Kimlik numarası, doğum tarihi, veya telefon numarası gibi kolay tahmin edilebilecek rakamlar içermemeli
 • Son 3 parolanızdan farklı olmalı

Garanti BBVA internet bankacılığı ve mobil şube şifresi nasıl alınır?

İlk kez parola alıyorsanız; geçerli bir Paracard’ınız yada kredi kartınız varsa Garanti Bankası resmi internet sitesinde bulunan “Parola Yenile/Al” bölümünü kullanarak şifre alabilirsiniz.

Eğer kartınız yoksa yine resmi sitede bulunan “ilk kez parola almak istiyorum” bölümündeki formu doldurarak yeni şifre alabilirsiniz.

Yine Garanti BBVA şubelerinden ya da 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezinden de şifrenizi alabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet şifrenizi değiştirmek için; internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra “Tanımlamalar” menüsüne giriş yapmalısınız. Bu alandan parolanızı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Garanti BBVA mobil şube şifrenizi değiştirmek için; mobil şubenize giriş yaptıktan sonra “Giriş ve Güvenlik Ayarları” menüsüne girmelisiniz. Bu alanda bulunan “Parola Değişiklik” bölümünden şifrenizi istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Parolanızı unutursanız ne yapmalısınız?

Geçerli Paracard’ınız ya da kredi kartınız ile resmi ineternet sitesinde bulunan “Parola Yenile/Al” bölümünden yeni parola oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde 444 0 333 numaralı telefonu arayarak gerekli adımları takip edip yeniden şifre oluşturabilirsiniz.

*Parolanızı fazla sayıda hatalı girerseniz parolanız bloke olacaktır. Bu durumda da yukarıdaki adımları izleyerek yeniden parola alabilirsiniz.

 1. Fatura Ödemeleri

Garanti BBVA internet bankacılığında, Ödeme menüsü altında bulunan Fatura bölümünden şu faturaları ve borçlanmaları ödeyebilirsiniz:

 • Doğalgaz
 • Elektrik
 • Su
 • Telekomünikasyon (Telefon, İnternet)
 • Noter odası ödemeleri
 • Sigorta ve özel firma ödemeleri
 • Tüketici finansmanı
 • Üyelik aidatı
 1. E-devlet Kapısına Giriş

Kamu hizmetlerine ulaşımı kolaylaştıran turkiye.gov.tr adresine Garanti BBVA inetenet bankacılığından direkt geçiş sağlayabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığından gerekli sekmeye tıklamanız yeterli olacaktır.

 1. Havale ve EFT İşlemleri

Garanti BBVA internet bankacılığı aracılığıyla havale ve EFT işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

 1. Döviz Transferi (Swift İşlemleri)
 2. iTunes Kodu Alma
 3. Kent Kart Yüklemesi
 4. Western Union
 5. Senet Ödemeleri
 6. Hesap İşlemleri (Ekstre, Dekont görüntüleme v.b)
 7. Kredi İşlemleri
 8. Sigorta Poliçeleri
 9. HGS/OGS
 10. Çek-Senet Görüntüleme

Bunun gibi daha birçok bankacılık işlemini Garanti BBVA internet bankacılığından kolaylıkla yapabilirsiniz. Garanti BBVA bu işlemlerin bazılarından masraf almaktadır. Masraf bilgilerine bankanın resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ