Portal

Garanti Bankası Hesap Kapatma

Garanti Bankası Hesap Kapatma

Garanti bankası müşterileri hesap açma ve hesap kapama konusunda çeşitli araştırmalara girmektedir. Garanti bankası müşterilerinin Garanti hesap kapatma konusunda arama motorunda araştırma yapmasından kaynaklı olarak sizlere Garanti bankası hesap kapatma konusunda yazı hazırladık. Bu sayede Garanti banka ait hesabınızın nasıl kapatılacağını öğrenebilirsiniz.

180 içerisinde kullanmadığınız hareketsiz hesap olarak konumlandırılır. Hareketsiz hesaplarınız belirli bir işlen ücretine tabi tutulur. Kullanmadığınız Garanti bankası hesaplarınızı işlem ücreti ödememek için kapatabilirsiniz. Ya da yapılan avantajlardan dolayı Garanti bankası müşterileri hesap değiştirmek isteyebilir. Çeşitli nedenlerden dolayı Garanti hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz.

Garanti Bankası Hesabınızı Kapatmadan Önce Yapılması Gerekenler

Diğer banka hesaplarında olduğu gibi hesap kapatma işleminizde birkaç tane husus vardır. Kapatmak istediğiniz Garanti bankası hesabınızda para veya borç bulunmaması gerekir. Eğer para bulunuyorsa başka bir hesaba aktarmanız gerekebilir. Hesabınızda borç bulunuyorsa borcunuzu ödemeniz gerebilir. Bu hususlar sağlandığında hesabınızı ücret ödemeden kapatabilirsiniz. Hesabınızın türüne göre hesap kapatma işlemleriniz değişiklik gösterebilir.

 

GARANTİ BANKASI HESABI NASIL KAPATILIR?

1)Şubelerden Garanti Bankası Hesap Silme – Kapatma

Garanti bankası yurtiçinde 922 şubesiyle hizmet vermektedir. Sadece hesabınızı açtığınız şubeden değil, farklı garanti şubesine giderek hesabınızı kapatabilirsiniz. Şubeye giderken yanınızda kimlik belgeniz veya kimlik belgesi yerine geçecek belgelerinizin yanınızda olması gerekebilir. Garanti banka kartınız ile hesabınızı ücretsiz bir şekilde kapatabilirsiniz. Şubeler nezdinde sağlıklı bir şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz.

2) Garanti İnternet Şubesinden Hesap Silme – Kapatma

Garanti internet bankacılığından her hesabınızı kapatamazsınız. İnternet üzerinden açtığınız hesabı internet üzerinden kapatabilirsiniz. Hesabınız yabancı mevduatlı ve en az limiti 30.000 lira ise hesabınızı kapatabilirsiniz. İnternet bankacılığı hesabınıza girerek sırasıyla Hesaplar ve Ürünler – Hesaplarım – Hesap Kapatma  – Onay butonlarına basıyorsunuz. Eğer yukarıdaki özellikleri taşımayan hesabınızı internet şubesinden kapatamazsınız. Kapatmak için size en yakın Garanti şubelerini tercih edebilirsiniz.

3) Dilekçe Yoluyla Hesap Silme – Kapatma

Garanti banka hesabınızı aşağıdaki dilekçe örneğini vererek kapatabilirsiniz.

Garanti Bankası  Hesap Kapatma Dilekçe Örneği

…./…./20..

TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş.  …………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

Garanti Bankası ………..…….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres :   …………………                         Ad – Soyad :………………..

Telefon :………………………………..                                                       İmza : …………………

 

Garanti banka hesabınızı çağrı merkezinden ve ATM üzerinden kapatamazsınız.444 0 333 numaralı çağrı merkezini arayarak hesap kapatma ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Garanti bankası köklü ve çok kullanıcısı olan bir banka olduğu için bekleme süreniz uzun olabilir. Garanti internet bankacılığında belirli kriterli olan hesapları kapatabilirsiniz. Garanti BBVA uygulamasından hesabınızı kapatamazsınız. Ama Garanti BBVA uygulamasından diğer işlemlerinizi hızlı ve kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Garanti BBVA mobil uygulamasını Windows store , Apple store ve Google Play Store girerek ücretsiz indirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ