Portal

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Vadeli mevduat, paranızın bir kısmını veya tamamını banka ile anlaşarak, bankaya kiralama ve vade bitiminde faiz geliri elde etmektir. Banka sizden aldığı mevduatı daha yüksek faizle kredi olarak satarak aradaki farkı cebine indirir. Bu şekilde hem siz hem de banka kazanmış olur. Bankalar aktif büyüklüğüne göre farklı oranlarda faiz sunabilir. Örneğin mevduatınız yüksekse daha fazla faiz alabileceğiniz gibi bankanın ortalama borçlanma faiz oranı yüksekse daha fazla faiz alamayabilirsiniz. İki banka arasındaki mevduat faiz oranı arasında dağlar kadar fark olabilir. Bir banka yüzde 20 diğer banka yüzde 26 verebilir. Bu nedenle paranızı mevduata bağlamadan önce bankaları iyice araştırmanız gereklidir. Peki En yüksek faiz veren bankalar hangisi ? Vadeli Mevduatta Risk Var Mı ?

Vadeli Mevduatta Risk Var Mı ?

Vadeli mevduatta herhangi bir risk yoktur. 150 bin TL’ye kadar olan mevduatınız banka batsa bile devlet garantisi altındadır. Bu limit her bir banka için geçerlidir. Örneğin 1,500,000 TL paranız varsa bu parayı 10 bankaya 150 bin TL şeklinde yatırarak paranızı güvence altına alabilirsiniz. Bunun dışında mevduatta herhangi bir risk yoktur. Vadeli mevduatta paranızı yatırmadan önce ne kadar faiz geliri elde edeceğiniz ile ilgili bankayla anlaşır ve vade sonu hesabınıza anlaştığınız tutar yatar. Bankalar bazı kriterlerde ödüllendirmeler yapabiir ve yüzde 1-3 ek faiz verebilir. Vade sonunda siz yüzde 20 ile anlaşmışsanız yüzde 20 faiz alırsınız faizler yüzde 1’e bile düşse siz anlaştığınız faizi alırsınız. Şimdi ise vadeli mevduata en yüksek faiz veren bankalar hangileriymiş onları öğrenelim. 

Burgan Bank
Adını duyamaya pek alışık olmadığımız Burgan Bank açıldığı günden bu yana verdiği yüksek faiz ile adından söz ettiriyor. Kredi alırken tercih edilmeyen bir banka olsa da mevduat yatırırken ilk tercih etmeniz gereken bankalardan birisidir. Şube sayısı az olduğu için müşteri temsilcisini arayarak hesap açtırabilirsiniz. Burgan Bank 32 günlük mevduata yüzde 21,5 faiz vermektedir. 100,000 TL ‘lik bir yatırımın vade sonu geri dönüşü brüt 121,500 TL olacaktır.

Fibabanka

Fibabanka yeni hesap açtıranlar için yüksek faiz uyguluyor. 32 günlük mevduata yüzde 19,00 hoşgeldin faizi veriyor. 100,000 TL’lik yatırımın vade sonu geri dönüşü brüt 119,000 TL olacaktır. 

ING Bank
Türkiye’de en çok kullanılan özel bankalardan birisi olan ING bank 32 günlük mevduata yüzde 18,5 hoşgeldin faizi veriyor. Ayrıca turuncu ekstralı olmanız ve paranızı internetten yatırmanız durumunda alabileceğiniz faiz oranı yüzde 21,00 ‘a kadar çıkıyor.

Alternatif Bank VOV Hesap
Alternatif Bank’ın son aylarda çıkardığı VOV hesap ile yüksek faiz kazanabilirsiniz. VOV hesap ile 3 ay boyunca yüzde 19,25 hoşgeldin faizi alabilirsiniz. VOV hesabı en büyük avantajı ise paranızı istediğiniz gün boyunca çekebiliyor olmanız ve vade süresinin sadece bir gün olması. Örneğin çoğu banka bir günlük mevduata faiz vermez veren bankalar da genelde yüzde 8 gibi çok düşük yıllık oranlar ile verir. Ancak VOV hesapta böyle bir derdiniz kesinlikle yok. İstediğiniz gün paranızı yatırabilir ve ertesi gün çekip faizinizi alabilirsiniz. Peki 100 bin TL günlük ne kadar faiz verir ? VOV hesapta 100 bin TL yatırmanız durumunda bir günde 52 TL brüt faiz geliri elde edebilirsiniz. En yüksek faiz veren bankalar listemiz buraya kadar. Sizlerde bankaların kampanyalarından faydalanarak yüksek faiz ile paranızı değerledirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ