Portal

Denizbank Hakkında Bilgiler

Denizbank Hakkında Bilgiler

Denizbank

Denizbank, Türkiye’de ki denizcilik faaliyetlerini finanse etmek amacı ile 1938 yılında devlet bankası olarak kurulmuştur. 1992 yılında Denizbank, Emlak Bankası ile birleşmiş, ilerleyen dönemlerde TMSF’ye devrolan banka şubelerini de bünyesine katarak “Hayata Dönüş” isimli programını başarı ile yürütmüştür.

Özelleştirme İle Zorlu Grubuna Geçiş

1997 Yılına gelindiğinde Denizbank için yeni bir bankacılık sayfası açılmaya başladı. Bankacılık lisansının yeniden düzenlenmesi ile birlikte Denizbank ve üç şubesi özelleştirme idaresi tarafından satışa çıkarıldı. Özelleştirme kapsamında 70 Milyon Dolar ile Denizbank’ı Zorlu holding satın alarak aynı yıl hızlı bir şekilde kurumsal kimlik çalışmaları başlatılarak büyümeye ve yeni atılımlara başladı.

Denizbank’ın Büyüme Süreci

Denizbank’ın Zorlu Grubuna geçişi ile birlikte hızlı bir büyüme süreci de başlamış oldu. TMSF’ye devrolan banka şubelerini hızlı bir şekilde bünyesine katmaya başladı.  2002 Yılında TMSF’den Tarişbank şubelerini devir aldı. Şube sayısının artması ile birlikte yenilikçi bankacılık hizmetleri, teknolojik gelişmeler, gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları ve inovasyonlar ile birlikte Denizbank tarihi, 3 hisse değişimi yaşadı ve bugünün en çok sevilen bankaları arasında yerini aldı.

Zorlu Grubu’ndan Dexia’ya geçiş: Yıl 2006

Denizbank’ın özelleştirmenin ardından ilk satışı 2006 yılının ekim ayında Avrupalı finans grubu Dexia’ya yapıldı. 2012 Yılına kadar Dexia çatısı altında bankacılık faaliyetlerine devam eden Denizbank, 2012 yılında ki satışı ile Rusya’nın Türkiye’ye gerçekleştirdiği en büyük yatırım alan kuruluş olarak adını duyurdu.

Avrupa Bankacılık Devi Sberbank’a Geçiş: Yıl 2012

Denizbank’ın 28 eylül 2012 yılında Avrupa’nın önde gelen bankalarından Sberbank’a satışı büyük yankı uyandırdı. Çünkü Denizbank’ın Sberbank’a satışı, Rusya’nın Türkiye de gerçekleştirdiği en büyük yatırım olarak tarihe geçti.

Ve Son Durak Emirates NBD: Yıl 2019

Denizbank hisselerinde ki 3. Değişim ise 2019 yılının Ağustos ayında gerçekleşti. Sberbank çatısı altından çıkan Denizbank, yine Avrupa’nın lider bankalarından biri olan Emirates NBD’ye satıldı. Bugün Emirates NBD bünyesinde bankacılık faaliyetlerini başarı ile sürdüren Denizbank, bankacılık sektörünün lider bankaları arasında yer almaktadır.

Rakamlarla Denizbank

  • Yatırım Bankacılığı, leasing ve faktoring iştirakleri ile “Denizbank Finansal Hizmetler Grubu” ismi altında faaliyetlerini sürdüren Denizbank, gerçekleştirdiği büyüme ile 13 grup şirket altında 10 Binden fazla personele istihdam sağlamaktadır.
  • DenizBank Finansal Hizmetler Grubu içerisinde Denizbank ve Bahreyn’de ki şubesi dışında 5 yerli finansal iştirak, 3 uluslararası finansal iştirak ve 6 yerli finansal olmayan iştirak yer alıyor.

Bu iştirakler;

  • Yerli finansal iştirakleri: DenizYatırım, DenizPortföy Yönetimi, DenizFaktoring, DenizLeasing veDeniz Kartlı Ödeme Sistemleri
  • Uluslararası finansal iştirakleri: Eurodeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow
  • Yerli finansal olmayan iştirakleri: Deniz GYO, Intertech, Ekspres Bilgi İşlem ve Ticaret, DenizKültür, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş
  • 30 Eylül 2019 tarihli açıklanan finansal verilere göre Denizbank, 752 şubesi ve 13.5 milyon mutlu müşteri ile1.006 milyon TL net kar elde etmiştir.

Denizbank Müşteri Hizmetleri

DijitalDeniz internet bankacılığı ve Denizbank telefon bankacılığı ile, Kayıp- çalıntı kart bildirimi, bankacılık işlemleriniz ve diğer her türlü sorularınız için 7/24 hizmet vermektedir.

Denizbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 800

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ