Portal

Bütçeni Ayarlaman İçin En İyi 10 Para Yönetimi Uygulaması

Bütçeni Ayarlaman İçin En İyi 10 Para Yönetimi Uygulaması

Mobil uygulamalar giderek artan bir hızla günlük yaşamımızın önemli bir parçası haline geliyor. Haliyle, mobil uygulama miktarı da her geçen gün artıyor ve hemen hemen her alana özel olarak tasarlanmış bir uygulama bulmak mümkün. Özellikle de konu birikim veya ev bütçesi gibi önemli şeyler olduğunda tabiri caizse altın değerinde bazı uygulamalar var. İşte, en iyi 10 para yönetimi uygulamaları:

 

1. Mint

Mint paranı dilediğin yerden yönetebilmen için tüm kişisel hesaplarını tek bir çatı altında toplamana yardımcı oluyor. Tüm hesaplarını, birikimini ve kredi kartlarını tek yerden yönetmeni sağlayan bu mobil uygulama sayesinde harcamalarını gözlemleyebilir, bütçe yaratabilir ve faturaların için hatırlatıcılar ayarlayabilirsin.

2. Check (eski adıyla Pageonce)

Yaklaşan ödemelerini hatırlatan ve aylık bütçe belirlemeni sağlayan bu uygulamanın kullanımı oldukça kolay. Check, paranın ve faturalarının takibini yaparak ödemelerini kaçırmamanı ve bu sayede gereksiz yere faiz ödememeni sağlıyor. Faturalarının son ödeme tarihi geldiğinde veya hesabında yeterli para kalmadığında uygulama sana bir uyarı göndererek, sorun yaşamadan önce çözüm üretmeni sağlıyor.

3. You Need a Budget (YNAB)

YNAB harcayabileceğin makul bir bütçe belirlemene ve borçlarından bir an önce kurtulmana yardımcı oluyor. Maddi durumunu kolayca görmeni sağlayarak bir şey satın almadan önce daha mantıklı kararlar almanı sağlıyor. Uygulamanın aylık 60 dolarlık bir abonelik ücreti var ama abone olmanı istemeden önce 34 günlük bir ücretsiz deneme süresinden faydalanabiliyorsun.

4. Doxo

Doxo, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarının başarısına dayanarak oluşturulmuş yeni bir uygulama. Bu uygulama ailenle ilgili tüm önemli şeyleri tek bir yerde toplamanı ve ev ve kişisel bütçeni kolayca tek yerden yönetmeni sağlıyor. Ayrıca ailenle ilgili önemli bilgileri yedeklemeni, ev içi ödemelerini yönetmeni ve çeşitli servis sağlayıcılarla bağlantı kurmana da olanak tanıyor.

5. SigFig

SigFig profesyonel anlamda çeşitlendirilmiş bir yatırım portföyü oluşturmana, portföyünü görüntüleme ve portföyünde dilediğin zaman değişiklik yapmana yardımcı olan bir mobil uygulama. Hesaplarını senkronize ederek tüm yatırımlarını tek bir yerden görüntüleyebiliyorsun.

6. Toshl Finance

Bunca işinin arasında sabahları kahveye, öğlenleri hazır yemeklere ve gün içinde benzine yaptığın harcamaları unutmak bazen çok kolay olabiliyor. Bu uygulama, bu gibi giderlerini senin adına takip ediyor ve finansal anlamda özgürlüğünü hızlıca kazanabilmene yardımcı olmak için paranı nelere çarçur ettiğini sana gösteriyor.

7. Spending Tracker

Spending Tracker bulabileceğin kullanımı en kolay ve kullanıcı dostu uygulamalardan birisi. Harcamalarını takip etmeni sağlayarak önceden belirlediğin bütçeye sadık kalmanı ve bu sayede para biriktirmeni olanaklı kılıyor.

8. Checkbook

Eğer çek ve senet kullanıyorsan, Checkbook tüm çek ve senetlerini daha kolay ve kullanışlı bir şekilde listelemeni sağlıyor. Zamanı gelen senetlerini takip edebilir, ödemen gerekenleri listeleyebilir ve kendine bir zaman çizelgesi hazırlayabilirsin.

9. Expensify

Bu mobil uygulama vergilerini hesaplamak adına sahibi olduğu işletmelerinin giderlerini takip etmek zorunda olan girişimciler için olmazsa olmaz uygulamalardan birisi. Uygulama içindeki SmartScan teknolojisi faturaları tarayıp, giderleri kaydetmesini sağlıyor ve uygulama aynı zamanda işletmenin tüm verilerini kaydederek aylık veya yıllık özetler sunuyor.

10. Mvelopes

Eski zamanlardaki gibi bütçeleme yapmak için zarf kullanmaya ne dersin? Farklı şeyler için aylık bir bütçe belirleyeceksin ve maaşını aldığında paranı farklı zarflara koyacaksın. Zarfların üzerinde o bütçeyi ne için ayırdığın yazacak. Eğer nine ve dedelerimizin kullandığı böyle bir yöntemle başarılı olabileceğini düşünüyorsan, Mvelopes tam olarak da aradığın uygulama olabilir.

Son Söz

Birçok insan uygulama kullanarak kendi bütçelerini başarılı bir şekilde gözlemleyebildiklerinden hem borçlarından kurtulabiliyor hem de borca girmelerini önlüyorlar. Eğer bu gibi dertlerin yoksa bile kuşkusuz bu gibi bütçe planlama uygulamaları daha bütçenle ilgili daha disiplinli olmanı ve harcama alışkanlıklarının farkına varmanı sağlayacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ