Portal

Bireysel Emeklilik Sınavı Çalışma Notları Ve Sorular

Bireysel Emeklilik Sınavı Çalışma Notları Ve Sorular

BES Sınavı | e-BEAS Sınavı Nedir? 

Bireysel emeklilik aracısı olmak isteyenlerin başvurduğu mesleki bilgi ve becerileri ölçmek amacı ile düzenlenen ve elektronik ortamda gerçekleştirilen test usulü (çoktan seçmeli) bir sınavdır.

Sınavlar; genel olarak adayların bilgisayar aracılığı ile e-Devlet üzerinden giriş yaptıkları platformda online olarak uzaktan yapılır. Ancak gerekli görüldüğü hallerde EGM tarafından yerinde sınav da gerçekleştirilebilir. Yerinde sınavlar EGM sınav salonunda (https://www.egm.org.tr/aracilar/bireysel-emeklilik-aracilari-sinavi-ebeas/  detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.) gerçekleştirilir.

Sınav tarihleri EGM’nin internet sitesinde duyurulur. Başvurularınızı https://araci.egm.org.tr sitesinden e-devlet giriş bilgileriniz ile yapabilirsiniz.

 

BES Sınavı | e-BEAS Çıkmış Sorular

e-BEAS için EGM’nin kendi sitesi üzerinden paylaşılan soruları buradan indirebilirsiniz.

Not: Bu sorular sınavın geçilebilmesi açısından çok önemlidir ve sorularda yapılacak herhangi bir güncelleme için EGM’nin kendi sitesinden yararlanmanız önem taşımaktadır.

 

e-Beas Sınavı İçin aşağıdaki ders isimlerine tıklayarak çalışma notları indirebilirsiniz.

Finans ve Yatırım Araçları

Temel İşletme ve İktisat

Sigortacılık

Satış Yönetimi ve Pazarlama

Emeklilik Sistemleri, Bireysel Emeklilik Sistemiyle İlgili Mevzuat ve İlgili Diğer Mevzuat

 

Sınav konuları aşağıdaki başlıklardan oluşur.

[visualizer id=”2532″]

Sınav 5 konu başlığında toplam 100 adet sorudan oluşur. 100 soru için adaylara 90 dakikalık bir süre verilmektedir. e-BEAS elektronik ortamda yapılan bir sınavdır ve dolayısı ile sorular çoktan seçmeli olarak yer almaktadır. Sınav yeri içerisinde her adaya bir kullanıcı adı ve şifresi verilmektedir. Bu kullanıcı adı ve şifre ile aday sisteme giriş yapmaktadır. Sisteme giriş yapan adayın sınav süresi de başlamaktadır. Adayların sınavı başlat butonuna tıklaması ile sorular karşısına gelmektedir. Sınavdan başarılı bir şekilde ayrılmak için en az 65 puan alınması gereklidir. Yanlış cevaplanan soruların doğrular üzerinde bir etkisi yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ