Portal

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

 

Ülkemizde kullanılan kredi kartlarında ait ödeyen kesim azımsanmayacak kadar çoktur. Tabi bu durum bazılarımız için sorun teşkil etmezken kimileri için de sorun teşkil etmektedir. Kredi kartınıza en ihtiyaç olduğu anda kullanım limitinizin düştüğü fark ettiğinizde detaylara bakıp kredi kartı aidatı yansıtıldığını görürsünüz ve limitiniz düşmüş olur. Kredi kartına aidat ödemek istemeyen bazı kesimler için aidatsız kredi kartı veren  bankalar nerelerdir şimdi onları inceleyelim.

 

Kredi Kartı kullanan kişilerin kartından düzenli olarak her yıl kestikleri ve bunu da ekstrenize yansıttıkları rakam kredi kartı aidatıdır. Bu aidat kesintileri bankaların farklı uygulamalarına göre 3 aylık dönemlerde veya 6 aylık dönemler de veyahut da yıllık olacak dönemlerde olmaktadır.

 

Ülkemizde aidatsız kredi kartı veren bankalar da mevcuttur. Daha önceki yıllar bunlar fazla miktarda değildi ama artık sayıları her geçen gün artmaktadır. Özellikle yeni çıkarılan yasa ile artık bankalar mutlaka bir adet aidatsız kart vermek zorunda kaldılar.

 Aidatsız kredi kartı veren bankalar hangileri?

 

Yapı Kredi Bankası Aidatsız Kredi Kartı

 

Avantajlı hizmetler veren bankaların başında Yapı Kredi Bankası geliyor, World kart ile aidatsız kart uygulaması başlatan bankanın kartını edinirseniz yıllık aidat ödemiyorsunuz. Tabi bankada kredi kartı başvurusu yaparken bu durumu özellikle belirtmeniz gerekiyor. Bu durumu belirtmezseniz muhtemelen size kar aidatı olan kartlardan bilgiler verilecek ve sunulacaktır.

 

İş Bankası Bankası Aidatsız Kredi Kartı

 

Bir diğer kredi kartı yıllık aidatı olmayan banka kartı ise İş bankasının Maximum kartıdır. Bununla beraber Garanti bankası Bonus ve Akbank kredi kartı da yıllık aidat almayan kredi kartı sunmaktadır.

 

HSBC Bankası Aidatsız Kredi Kartı

 

Hsbc bankasının da kredi kartı aidatı olmayan kredi kartı sunduğu ve QNB Finansbank’ın da Cardfinans ile kredi kartı aidatı olmayan kart sunduğu da tercihleriniz arasında olabilir.

 

Aidatsız Kredi Kartı Vermek Zorunlu

 

Kredi kartı aidatları iptal edilebilir bir durumdur. Fakat bu süreç biraz sıkıntılı olmaktadır. Bankalar markalar ile anlaşma yaptıklarından bu aidatı iptal ettirirseniz markaların kampanyalarına ücretli katılım durumunu size belirteceklerdir. Örneğin, Bonus özellikli veya Maximum özellik kartlarda hiçbir kampanyaya katılım sağlanamayacağı için, bu markaların yaptığı kampanyalara katılım için banka sizden ayrı ücret talep edecektir. Ancak, yine de bu tip kartlarınızın aidatlarını iptal ettirmek isterseniz, bahse konu bankaların çağrı merkezlerini arayarak talebinizi iletebilirsiniz. Sorun olursa bu durumu şubeye giderek de birebir görüşüp çözebilirsiniz.

 

Ayrıca, bankaların genel merkezlerine de dilekçe yazarak kredi kartı aidatını iptal ettirebilir. Geriye dönük kesilen aidatların parasını da talep edebilirsiniz. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni düzenlemeler ile artık bankalar en ez bir adet kart aidatı olmayan kredi kartı ürünü sunmak zorunda müşterilerine, bu durumda da müşterilerin bu aidatsız kart özellikli olan kredi kartlarını değerlendirmekte fayda vardır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi aidatsız kredi kartı veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların şubeleri ile görüşerek bu kartlardan alabilirsiniz.

Aidatsız kredi kartı almak için bankayı ufak bir şekilde tehdit edebilirsiniz. Bankaya kartı iptal ettireceğinizi söylemeniz kartın aidatsız olmasını sağlayabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ